Jakie trendy w projektowaniu stron WWW królują w roku 2022?

Postęp technologiczny i związany z nim szybki przyrost użytkowników urządzeń mobilnych sprawił, że rozwiązania stosowane w projektowaniu witryn internetowych, które królowały jeszcze kilka lat temu dziś odchodzą do lamusa. Analiza ruchu na stronie, skuteczność biznesowa oraz interfejs maksymalnie przyjazny użytkownikowi to główne wyznaczniki tych zmian. Jakie są trendy i dobre praktyki wśród web designerów w 2022 roku dowiesz się zlecając stronę WWW w inteko.pl

 

Zasada „mobile first”

Posiadanie responsywnej strony jeszcze 10 lat temu było uprzejmym ukłonem w stronę użytkowników urządzeń mobilnych. Dziś jest to absolutna konieczność. Tendencja do korzystania ze stron poza domem za pomocą urządzeń o małej rozdzielczości wzrasta z roku na rok i obecnie stanowi 52% wszystkich odwiedzin. Warto zauważyć, że sam termin Responsive Web Design powoli zaczyna zmieniać swoje pierwotne znaczenie. To już nie samo tworzenie stron WWW, które z łatwością otworzymy za pomocą urządzeń moblinych. Współczesny Responsive Web Design polega na projektowaniu pionowych stron WWW, które w przede wszystkim wyświetlają się dobrze na tzw. mobilach – przeglądanie ich za pomocą poziomego monitora powoli zaczyna być elementem drugorzędnym.

Z tą zasada wiąże się rezygnacja z paginacji stron. Użytkownicy zamiast przechodzić ze strony na stronę wolę scrollować ją w dół tak.

Jak strona to tylko w inteko.pl

https://inteko.pl/ Kliknij i sprawdź